chrání naše těla, ať už jsme ve městě, nebo na horách. Dělí se na dámské zimní street bundy do města a na dámské zimní bundy na snowboard, nebo lyže. Zimní bundy do města by měli mít zateplení, které zajistí, že Vám nebude zima ani když dlouho čekáte na autobus MHD, sportovní bundy na hory pak neomezující střihy a kvalitní funkční materiály.

Řazení:
Počet položek:

DÁMSKÉ ZIMNÍ STREET BUNDY

jsou určené především pro to, abyste udělaly parádu ve městě, při nošení do školy, nebo do práce.  Mají módní střihy, které jsou pohodlné a dobře se nosí. Do této kategorie patří dámské zimní street bundy látkové se zateplením, dámské zimní street bundy s nepromokavými úpravami, ale také dámské kabáty.

Nejoblíbenější street dámské zimní bundy jsou od značky BurtonRoxy, Nikita.

DÁMSKÉ ZIMNÍ BUNDY NA HORY

musí splňovat několik kritérií, které zajistí, že Vám na horách nebude zima a budete se cítit komfortně.

V první řadě musí být dámské zimní bundy nepromokavé. Nepromokavost se udává ve výši vodního sloupce, který může být až 20.000mm. Čím vyšší vodní sloupec, tím větší nepromokavost.

Další důležitou vlastností je prodyšnost. To je schopnost zimní bundy odvádět od těla přebytečnou vlhkost, vzniklou při pohybu. Udává se v g na m2. Prodyšnost dosahuje také výše až 20.000 g/m2.

Kombinace těchto dvou kritérií zajistí, aby jste byly neustále v suchu a tím pádem v teple.

Dámské zimní bundy na snowboard poskytují také vychytávky, které Vám na horách zpříjemní ježdění. Měli by mít tzv, snowcatcher – sněhový pás, který zabraňuje napadání sněhu k tělu, systém odvětrání, který můžete rozepnout v případě nadměrného tepla, přehledná systém kapes, včetně přihrádky na permici, nebo kapsy na mp3 přehrávač.  

V této kategorii by Vás mohly zaujmout zimní dámské bundy Roxy686, Burton, Nikita, Betty Rides, nebo Powder Room.